Проект «Соціальний супровід з елементами кейс-менеджменту клієнтів, представників уразливих груп, в рамках програми лікування вірусного гепатиту С»

Опубліковано 4 года потому - 24 февраля в 12:38

У червні 2015 року в Україні стартував Пілотний проект «Альянсу громадського здоров’я» з лікування вірусного гепатиту С для представників груп ризику.

Запорізька область була включена в третій етап проекту (березень – грудень 2016 р.). і БО БФ «Сподівання» було реалізовано проект «Соціальний супровід з елементами кейс-менеджменту клієнтів, представників уразливих груп, в рамках програми лікування вірусного гепатиту С», завдяки чому  33 пацієнти  Запорізької області отримали доступ до лікування на базі міського центру СНІД.

Станом на лютий 2017 р. повний курс лікування пройшли 30 осіб (1 з них — передчасно перервав лікування).
Нажаль потрапити у даний проект змогли не всі, хто потребував лікування, оскільки критеріями включення в програму лікування ВГС з використанням препарату софосбувира були :
Програмні:
• ЛУІН, клієнти проектів профілактики інфікування ВІЛ (не менше 50% пацієнтів).
• ЛУІН — учасники програми ЗПТ, які перебувають у підтримуючій фазі.
• РКС та ЧСЧ
• Всі представники зазначених вразливих груп з ВІЛ-інфекцією, які отримують антиретровірусну терапію (АРТ).
Медичні:
• Встановлений діагноз ВГС або коінфекції ВГС/ВІЛ.
Фіброз ≥ F2 за METAVIR (пріоритезація — F3, F4), включаючи компенсований цироз або позапечінкові прояви захворювання, які не є протипоказаннями до противірусної терапії.
Всім учасникам цієї програми протягом курсу лікування (12 або 24 тижні) надавалося медичне та соціальне супроводження, а також доступ до безкоштовного проходження тестування на вірусне навантаження ВГС протягом лікування (моніторинг лікування).

Про успішність лікування говорить стійка вірусологічна відповідь (через 12 тижнів), яка становить понад 90%.

Навесні 2017 р. очікується запуск нового етапу проекта з лікування гепатиту С (4 етап), в якому знову візьме участь наша область..

Другий етап проекту було реалізовано з березня по листопад 2017р.

ПОДІЛИТИСЯ